italský výrobce keramiky

Sicis

SICIS

sicis.com
Společnost sicis je od roku 1987 nejvýznamnějším tvůrcem současné umělecké mozaiky na světě. Mozaika – to je krása, umění, lidé a technologie, to je estetika se sklonem k nesmrtelnosti, která vytváří nové cíle a vyzývá k jejich překonání. A právě tak značka sicis tvoří, vymýšlí, navrhuje a vyrábí mozaiky 100% made in italy, které se stávají synonymem luxusu a originality, známým po celém světě pro svou mimořádnou krásu a nadčasovost. Sicis objevila umění mozaiky, kterou používá jako pestrý a bohatý jazyk popisující nejen tradice, ale především módu a trendy. Společným jmenovatelem všech kolekcí je základní kamínek mozaiky, který – ač sám o sobě malinký – je schopen vytvořit z každého podkladu nádherné dílo, ať už se jedná o plochu, zařizovací prvek či šperk.

SICIS je společnost s výjimečným know-how, které získala během své dlouholeté mnohostranné činnosti a neustálého výzkumu. Současný trh jí přiznává prvenství ve znovuobjevení průmyslové výroby mramorové a kamenné mozaiky, kreativní prvenství ve výrobě uměleckých mozaik z benátského skla-Murano a schopnost realizovat všechny své výrobky na 100% Made in Italy. Ale SICIS je také a především společností plnou umělců, studnicí vybraných talentů vedených Mauriziem Leem Placuzzim, schopných dát tvar a duši svým představám a vizím. Mistři svého umění, skláři, mozaikáři, kameníci, nábytkáři, zlatníci a hodináři vzešli z tohoto centra nadšení a umělecké kultury, jakým je město Ravenna – historické centrum italské mozaiky, jejíž památku společnost SICIS přijala za vlastní.
Každý dílek mozaiky je od začátku do konce vyroben v Ravennských ateliérech. Na počátku každé mozaiky stojí vždy tvůrčí nápad a estetický návrh nového výrobku, a ty společně dají život výrobnímu procesu a technologii, kterou otevírají trh. Použití speciálních patentovaných technik k nanášení mozaiky způsobuje, že povrch se na pohled zdá měkký jako látka, což je výsledek designérských schopností a zároveň výchozí bod k dosažení jedinečnosti a krásy mozaik SICIS. Mozaiky SICIS jsou vyráběny z nekonečných a mnohostranně využitelných kombinací skla, zrcadel, kovů, mramoru, kamenů i dřeva ve více než 400 barvách vlastní výroby.

Umění mozaiky je bujarost, snová nádhera, přímo až domýšlivost. Každá z kolekcí mozaik značky SICIS je tedy coup de théâtre, umělecké dílo, nabité tvořivostí a designovým mistrovstvím. Jednou jsou to majestátní plochy, architektonické dekorace, jednou metafyzické objekty, jindy šperky propracované do nejmenšího detailu. Každá kolekce SICIS je novou výstavou uměleckosti, vyjádřením trendů, módnosti a stylu, a proto jsou showroom SICIS prostředím mimo prostor a čas, protknutým krásou a luxusem, v němž lze zachytit podstatu celého světa mozaiky, její historie i její budoucnosti. Svět SICIS z Ravenny našel ideální místa pro své showroom také v Paříži, Tokiu, Madridu, Hong Kongu, New Yorku, Melbourne, Pekingu, Milaně, Istanbulu, Dubaji, Římě, Brisbane, Marbelle, Bruselu, Soulu, New Delhi...
Video

SICIS The Art Mosaic Factory - Promo

Sicis Youtube kanál

REALIZACE